Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Potrzebujesz drewna? Zadzwoń!
782-852-164

shadow drewno lublin

SEZONOWANIE

   Właściwie sezonowane i składowane drewno będzie się spalać czyściej, wydzielać mniej dymu oraz dostarczać nam więcej ciepła z mniejszej jego ilości.

   Gdy nadchodzą chłody, miło jest się ogrzać przy otwartym ogniu. Niezależnie od tego, czy ogrzewamy drewnem dom czy zasilamy nim palenisko w ogrodzie, postarajmy się wydobyć z naszego drewna opałowego maksimum możliwości. Właściwie sezonowane i przechowywane drewno będzie się spalać czyściej, wydzielać mniej dymu i kreozotu oraz dostarczać nam więcej ciepła z mniejszej jego ilości.


Sezonowanie drewna opałowego
   Świeżo ścięte drzewo jest mokre, zawiera w sobie co najmniej 60% wody. Świeże, niesezonowane drewno trudno rozpalić, dymi, słabo się pali i nie daje ciepła. Niesezonowane drewno powoduje również odkładanie się kreozotu w przewodach kominowych.

   Najlepiej pali się prawidłowo sezonowane drewno o wilgotności zbliżonej do 20%. Sezonowanie pozwala na odparowanie wilgoci z drewna, dając drewno opałowe, które spala się bezpiecznie i wydajnie. Sezonowanie wymaga jedynie czasu, zwykle od sześciu miesięcy do roku, lecz są sposoby, by przyspieszyć ten proces.

shadow drewno lublin

All Rights Reserved © 2017 -  www.drewno-lublin.pl   |   projekt i wykonanie: www.epix.com.pl

Drewno KOMINKOWE 500 kgdrewno lublin promocja1w super cenie - tylko!!!
197 zł/opak.

P

R

O

M

O

C

J

A